İstanbul Menkul Kıymetler Borsası son günlerde toplam %4 civarında değer kazanmış durumda. Böyle bir artışın karşısında spor kulüplerinin hisseleri önce artış yaşadı ama sonra hızla düşmeye başladı.

Son günlerde Türkiye Futbol Federasyonu’nda gerçekleşen olaylar spor kulüplerinin de bors karşısında dalgalanmasına sebep oldu. TFF de devam eden şike ve teşvik primi soruşturmaları spor kulüplerinin zorlu günler yaşamlarına sebep oluyor. Üç büyük kulübün dün hisse senetlerinde önemli düşüler yaşandı.

Spor Hisse Senetleri

26 Ocakta İstanbul Menkul Kıymetler Borsasında işlemde bulunan spor kulüplerinin hisseleri önce ufak bir artışş gerçekleştirdi daha sonra ise nemli bir düşüşe geçti. Bu düşünün en büyük etkilerinden birinin şike ve teşvik primi sonucu oluşan haberler ve soruşturmalar olduğu belirtiliyor. Dünkü İMKB‘deki ikinci seansta şike ve teşvik primi iddiası bulunan spor kulüplerine olacak olan yaptırımların bir kere olmak üzere değiştirilmesini TFF’nin kabul etmemesi üzerine nemli düşüşlerin gözlenmesi üç büyüklerin hisselerinde dikkatli yatırımlar yapacaklarını gösterdi.

Dün tam olarak saat 15.30 da spor kulüplerinin hisselerinde önemli düşüşler yaşanmaya başladı.Dün federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar’nın yaptığı basın açıklamasından sonra başlayan hızlı düşüşler kulüplerin hisselerini etkilemeye devme diyor.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir