1 Şubat’ta Fenerbahçe hisseleri uçuşa geçti. Güne tam olarak %8 yükselişle başlayan hisselerin bir miktar daha artması bekleniyor.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Aydınlar’ın istifa haberinden sonra normal seyirinde giden Fenerbahçe hisseleri birden artmaya başladı. %8.27 artışla Fenerbahçe Sportif Hisse fiyatı yeni güne 43.2 TL den başladı. Dün 39.9 TL’den kapanan hisselerin TFF Başkanının istifa etmesi üzerine değerlenmesi Fenerbahçe için yatırımda bulunanları oldukça sevindirdi.

Bu yükselişte en büyük sebep ise şu. Şu anda TFF Başkanı Mehmet Aydınlar istifa etti. Ve onun yerine yeni bir kurulun gelmesi ve TFF başkanının yeniden seçilmesi gerekiyor. Bu süreç içerisinde Fenerbahçe için söylenen küme düşme, puan silme haberleri yada uygulamaları da ileri bir tarihe ertelenmiş oldu.

Bugün Fenerbahçe hisselerinin tavan seviyesine kadar yükselmesi bekleniyor. Şu anki değerin 43.6 seviyesine geldiği Fenerbahçe hisselerinin ilk seanstaki değeri 7.5 yükseliş ile 42.9 olmuştu.

Diğer 3 büyüklerinde hisselerinde artışlar gözlendi. Ama şu an en çok konuşulan ve tartışılan Fenerbahçe gibi aşırı bir hisse seneti artışı gözlenmedi. Diğer takımlarda ise hisse seneti artışları ilk seansta şöyle.

Galatasaray: 2.24

Beşiktaş:1.51

Trabzonspor: 2.45

Bütün bu artışlardan sonra 4 büyüklerin piyasa değerleri ise şöyle;

Beşiktaş : 267 milyon TL

Fenerbahçe: 1 milyar 72 milyon TL

Galatasaray: 507 milyon TL

Trabzonspor: 335 milyon TL

 


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir