emekli

emeklilerin maaşı neden kesildi, Bu ay devlet tarafından dağıtılan emekli maaşlarında kesintiler yaşanmıştı. Tüm emeklilerde aynı şey geçerli değil, ancak büyük bir kısmın maaşının bir kısmının kesildiğini biliyoruz. Devlet böyle bir kesinti yapmadı, ve resmi bir açıklama da gelmiş değil. Peki emeklilerin maaşı neden kesildi?

Ancak ortaya çıkan bilgilerle bu kesintinin nedeni belli oldu gibi. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED), sadece kendi adına değil, tüm emekliler derneği adına kesinti yapıyor. Zaman Gazetesi’nde yazan İsa Yazar’ın haberine göre sahte belgeyle emekliler TÜED’e üye yapılıyor sahte imzayla birlikte ve bunun sonucunda da 700 bin emeklinin maaşından yılda 15 milyon liralık haksız gelir elde ediliyor.

Bu mağduriyetin farkına varmış olan bir emekli, Yusuf Demir, 5 Temmuz 2002 tarihinde taksitli kömür satışı için kendisinden ve eşinden kimlik bilgileriyle birlikte fotoğrafların alındığını dile getirirken, kendi adlarına kendilerinden habersiz imzanın da atıldığını ifade etti. Derneğe üye olduktan sonra aidatlar otomatik olarak Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kesiliyor. Bu konu hakkında nasıl bir çalışma yapılacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir