davutoglu

davutoğlundan bank asya açıklaması, Son iki haftadır devlet yönetimi ve Bank Asya arasındaki ipler fazlasıyla gerildi. Sadece iç basında değil yabancı basında da büyük tepki gören Bank Asya olayları adına son olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan önemli açıklamalar geldi. Şu anda kimsede kriz beklentisinin bulunmadığını ve seçimlerden sonra tüm ülkede daha olumlu bir rüzgarın estiğini dile getiren Davutoğlu, kurum ve kuruluşların adımlarını siyasi değil, objektif bir şekilde atmalarını rica etti.

KİMSEDE KRİZ BEKLENTİSİ YOK

Davutoğlu, “Kimsede kriz beklentisi yok, seçimler sonrası çok daha olumlu bir hava hakim ama bu kuruluşlar bunu hiç dikkate almadan değerlendirme yapıyorlar” dedi. Başbakan Davutoğlu, “Bu kuruluşlardan siyasi nitelikli olmayan, piyasayı yanlış yönlendirmeyen objektif değerlendirme yapmalarını bekliyoruz” diye devam etti.

BANK ASYA AÇIKLAMASI

Başbakan Bank Asya ile ilgili de konuştu. Başbakan Davutoğlu, “Bank Asya dahil olmak üzere herhangi bir banka objektif kriterler içinde sistemin işleyişine aykırı noktada ise bu değerlendirmeyi yapmak BDDK başta olmak üzere bütün kurumların görevidir” dedi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir