Nomura altının son günlerde ekonomiyi etkilemesi ve değerlenmesinden yola çıkarak bir anket başlattı. 

Nomura’nın yaptığı nket sonucu yatırımcıların altına daha çok yöneldiği ve herhangi bir yatırım yapacakları zaman altını tercih ettikleri yada tercih edeceklerini ortaya çıkardı. Ankete göre son zamanlarda favori yatırım altın olarak görünüyor.

Altın Fiyatları Ne Olacak?

 

Ankete toplam 164 yatırımcı katıldı. Bu yatırıcıların yaklaşık %20 si altın almayı tercih etti ve aldıkları altını 2012 yılı sonuna kadar ellerinde tutacaklarını belirttiler. Altından sonra gelen en cazip yatırım ise diğer ülkelerdeki yatırım yapılabilecek şirket tahvilleri oldu. onun oranı da %1 civarında seyretti. Ankete katılan yatırımcıların %10 kısmı ise gelişen piyasanın hisse piyasalların da karar kıldı.

Yatırımcılara yapılan bu anket sonucunda altın değer kazanacak mı tam olarak karar verilemiyor ama bir nevi altının artmasına tahmin teşkil edebileceği söyleniyor. Bilindiği üzere altının artması yada azalması sadece altına yapılan yatırım değil. Ypılan yatırımların yanısıra dünya piyasasında olabilecek olan birçok finansal olay altın değerlerinde değişikliklere sebep olabilir.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir