Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı Şakir Ercan Gül ‘ün görev süresinin sona ermesine çok az kaldı. 29 Şubat’ta görevi bırakacak olan Gül yerine gelecek olan başkan 1-2 Mart itibarile göreve başlayacağı açıklandı.

Bu zamanlarda akla gelen soru şu: Yeni TMSF başkanı kim olacak?

TMSF BAŞKANLIĞI

Gazetecilerin ve habercilerin merakla takip ettiği konu yeni TMSF başkanı adayları. Kendilerini tam olarak göstermeseler de üç adayın adı çok konuşuluyor. Bu adaylar Recep Süleyman Özdil, Mukim Öztekin, ve bir bürokrat. Recep Süleyman Özdil ile Mukim Öztekin Fon kurulu üyelerinden.

Atama yapılırken boş kalacak olan başkanlık görevine getirilecek isim ise belli oldu. TMSF ikinci başkanı Abdullah Demiröz Şakir Ercan Gül’den boş kalacak olan koltuğu geçiçi olarak devralacak.

İki yıldır görevini başarı ile sürdüren Şakir Ercan Gül 1967 yılında Erzurum’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesinde yüksek lisans yapmış ve HalkBankası Teftiş Kurulu Maliye Bakanlığı Teftiş Kurulu gibi önemli kurumlarda görev almıştır. 6 yıl TMSF de ikinci başkan olarak görev almıştır. Son iki yıldır ise Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Başkanı olarak grev yapmaktaydı.

Adayların kendilerini göstermeleri merakla beklenmekte.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir