akbank

Yurt içinde yeni şube açma furyasını devam ettiren Akbank yurt dışında da boş durmuyor. Bu vakte kadar Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde tüketicilerine sadece ATM ile hizmet veren Akbank yakın zamanda orada da bir şube açacak. Kuzey Kıbrıs’tan gelen bilgiler bu yönde olurken henüz Akbank tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. İddialara göre şu ana kadar sadece ATM ile hizmet veren Akbank hem Lefkoşa’da hem de Girne’de bir şube açacak. Şu anda KKTC üzerinde şube açmak için yer arayışları devam ederken bazı kaynaklar Akbank’a ulaşmış. Akbank yetkilileri verdikleri açıklamalarda Kıbrıs üzerine planlarının olduğunu ancak acele bir iş yapmayacaklarını dile getirmişler.

KKTC’de şu anda birçok Türk bankası şube bulunduruyor: Türkiye İş Bankası, Ziraat Bankası, Garanti Bankası, HSBC Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Halkbank, ING Bank, Şekerbank. Bunların hepsinin bir tane bile olsa şubesi bulunurken şubesi olmayıp da ATM’yle hizmet vermekte olan bankaların listesi de burada: Yapı Kredi, Akbank ve Vakıfbank. Akbank gibi en büyük bankalardan birinin henüz Kıbrıs’a girmemiş olmamasının haberi biraz şaşırtıcı karşılanabilir ama 2014’e girmeden orada da en az bir şubenin açılması bekleniyor. Ancak dediğimiz gibi halen kesinlemiş bir şey yok.


Like it? Share with your friends!

0
admin

One Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Allaha çok şükür inşaAllah açılır. kıbrısın lefkesinde borcumu ödeyememekten sicilim bozuldu.8 yıllık müşteriyim. kpatmak istedigimde kapatmıyorlarda kartı. açılsın da bir şube borçlarımı zamanında ödeyeyim.