Kültür ve Turizm Bakanlığı ile TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği) tarafından yapılan açıklamalarda, neredeyse tüm tatil beldelerindeki tesislerin doluluk oranlarında rekor kırıldığı haberleri yer alıyor.

9 günlük Kurban Bayramı tatili ile yerli turistlerin Ege ve Akdeniz bölgelerine akın edecekleri belirtilirken, diğer bölgelerde de yabancı turistlerin artış gösterdiği söyleniyor. Coğrafi avantajı ile Doğu ve Batı’ya köprü olan, dünyanın denge konumuna sahip olan Türkiye, hem Dünya’nın Doğu, Orta Doğu ve Uzak Doğu ülkelerinden milyonlarca turisti ağırlıyor.

Hem de Avrupa ve Amerika gibi kıtalardan binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Afrika ülkelerinde yaşayan pek çok insan zaten Türkiye’ye gelmişken gitmek istemeyen kısmı oluşturuyor. Ağustos ayında ve serin- seçkin tatil arzusunda olanların ayı olan Eylül’de otel ve turizm işletmeleri tam doluluk oranı ile hizmet veriyor.

Dünya’nın en çok turist alan ülkesi olan Türkiye, yılın 3. çeyreğinde ekonomik yükselişler ile turizmde yeni rekorlar kırmaya hazırlanıyor. Bakanlık tarafından turist güvenlikleri tam manasıyla sağlanıyor. Dolandırıcılık ve yüksek fiyatların önlenmesi için taksiler, işletmeler ve turistlere yüksek fiyat çıkaran kişi ve firmalara caydırıcı önlemler alınıyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir