Malev yani Macar Hava Yolları bugün iflas bayrağını çekti.

Macar Hükümetinin çalışmalarına rağmen iflas eden Malev’in yönetim kurulu başkanı Janos Berenyi iflas etmemek için yapılan bütün çalışmalar ve bu iflasın önüne geçebilecek hiç bir çare bulunamadığını söyledi. Bugünden itibaren iflas ettiklerini ve artık yapabilecek hiç bir şeyin kalmadığını belirten Janos Berenyi iflasın ardından yapılması gerekenlerin biran önce yapılacağını söyledi.

Malev’in batma sebebi nedir?

Malev’in batmasının en büyük sebebi ise önce zamana yayılan daha sonra da 2011 yılının sonlarına doğru alınan aşırı borcun olduğu belirtildi. Dünya basınında batma olasılığının olduğu Mevla için Macar basını iflasa kesin gözü ile bakmaktaydı. Bu yüzden Mevla iflasın önüne geçebilmek için bir çok çalışma başlatmıştı. Ama alınan onca borcun önüne hükümet bile geçemedi.

Malev hava yollarının seferleri yapılacak mı?

Malev’in batmasının ardından bilet satışlarının yapıldığı seferlerin yapılıp yapılmayacağı gündeme oturan bir konu olmuştu. Malev yetkililerinden gelen açıklamaya göre seferlerde herhangi bir aksama yada iptalin yapılmayacağı açıklandı.

Malev’in şu an açıklanan borcu ise toplam 60 milyar forint yani 200 milyon avro. Bu borcun ödenmesi için hükümetin de eli kolu bağlı çünkü Avrupa Birliği Malev’e yapılacak olan yardımları desteklemiyor.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir