(TCMB) Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yeni yatırımcı toplantıları yaparken, yeni yılın henüz nelerle karşılaşacağından habersiz bir şekilde ilerlendiğini bildirmek gerekiyor. Özelikle bu dönemde enflasyon açısından belirsiz bir durum söz konusu. Yatırımcıların yanlış yönlendirilmesi ya da durumlar hakkında yorumlarla hareket etmesi kötü sonuçlara neden olabilir.

Enflasyon Cetveline Göre Hareket Edilmemeli

Dolar, euro ve altın üzerinden değerlendirmeler yapacak olan yatırımcılar, 2020 yılında yatırımlarını çok dikkatli yapmalı. Her gün değişen dolar kurları ve getirilen yeni siyasi kararlar nedeniyle Merkez bankası da etkileniyor. Borsa alanında dünyada neler olduğunu ve Türkiye’nin ekonomik düzeltmeye gideceği alanları iyice analiz ettikten sonra yatırımların yapılması gerektiği üzerine tartışmalar ekonomistler tarafından yapılmakta.

Konut ve altın yatırımları ne kadar karlı henüz bilinmiyor. İnternet üzerinden yanıltıcı haberlere ya da yorumlara maruz kalabilirsiniz. Çünkü 2020 yılında hem ABD hem de AB açısından yeni kararlar verilecek, bu kararların ekonomide ne gibi yenilikler olacağına dair kesin bir açıklama bulunmuyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir