Maddi durumunuz iyiyse eğer, yatırım için ev almanız uzun vadede rahat hareket edebilmeniz açısından faydalı olacaktır. Konumu ya da yeri güzel bir daireye sahip olmanız durumunda aylık alacağınız kiralar doğrultusunda geçiminizi en iyi şekilde sürdürebilirsiniz. Ancak bu noktada yatırım yaparken uzun vadeli hareket etmek ve bütçeyi zorlamamak gerekir.

Son dönemde ülkemizde yaşanan ekonomik krizler sonrasında kiralık ya da satılık evlere olan talepler azalmaya başlamıştır. Dairelerin fiyatlarının yüksek olması, kiracıların bütçelerine uygun bir seçim yapabilmelerini engeller. Yatırım için bir ev satın almanız halinde ise kiraya vermeniz zorlaşmaya başlamıştır.

Benzer sorunları yaşamamak adına her zaman araştırmak ve uzman görüşlerden yararlanmak önemlidir. Konut satışlarında yaşanan yaklaşık %25’lik bir düşüş sonrasında yatırım yapmak isteyenler farklı alanlara yönelmeye başlamış durumdadırlar.

Türkiye’nin ekonomik politikaları göz önünde bulundurularak bir ev almak, yatırımlar üzerinden zarar etmemek açısından faydalı olacaktır. Bu noktada seçim yaparken ise bütçenin zorlanmaması adına her zaman uygun ödeme planı oluşturulmalıdır.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir