Türkiye’de yaşanan ekonomik anlamdaki dalgalanmalar ev fiyatlarını da etkilemeye başlamış durumdadır. Daire almak ya da yatırım yapmak isteyenlerin ise bu noktada dikkatli bir şekilde düşünmeleri gerekir. Uzun vadede yatırımları en iyi şekilde kullanabilmek adına her zaman bütçeye uygun tercihler yapılmalıdır.

Son dönemde yapılan araştırmalar sonucunda ev fiyatlarının ortalama %20 oranında arttığı belirlenmiştir. Özellikle yeni yapılan konutların ücretlerinin daha da çoğaldığı vurgulanmaktadır. Bankaların kredi faiz oranlarının da arttığı göz önünde bulundurulduğunda yatırım yapanların sayısı oldukça azdır.

Yeterli birikimini olmayan ve ev almak isteyenler için konut kredileri oldukça yüksektir. Aylık ödeme miktarı da arttığından dolayı daire alımı sonrasında ekonomik anlamda problemler yaşanabilir. Bu nedenler her zaman doğru seçimler yapılmalıdır.

Ev ya da konut almak istiyorsanız eğer ekonomide yaşanan problemlerin sonuçlanmasını beklemek yararlı olacaktır. Böylelikle bütçenize uygun bir daire satın almanız ve borcunuzu en kısa süre içerisinde ödemeniz mümkündür. Alınacak olan konutun ise konumuna, özelliklerine ve bina yaşına da dikkat edilmelidir.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir