thy_mil

Artık sadece Türkiye’nin değil, dünyanın en büyük hava ulaşım şirketlerinden biri olmayı başaran Türk Hava Yolları, kendini tercih edenlere yeni şanslar sunmaya devam ediyor. Artık THY’den mil toplayan yolcular, topladıkları miller sayesinde shopandmiles.com adresinden alışveriş yapabilecekler. Ceplerinden hiçbir para çıkmayacak iken bu alışverişi sadece uçuşlardan kazandığınız haklarla birlikte yapabileceksiniz. Shop & Miles, geride bıraktığımız gün Türk Hava Yolları’nın ana binasında resmen tanıtıldı.

THY Genel Müdürü Temel Kotil, tanıtımda yaptığı konuşmada, çalışmalara sanal mağaza ile başladıklarını belirterek, “İnşallah yeni yılla birlikte başta Atatürk Havalimanı olmak üzere büyük havalimanlarında mağaza açacağız. Bizim adımıza sanal mağaza firmamız var. Tüm lojistiğiİstanbul’dan gerçekleştireceğiz. Yönetiminde biz olacağız” diye konuştu. Shop & Miles kataloğunda hem Türk markaların hem de dünyanın ünlü markalarının bir arada bulunduğuna işaret eden Kotil, “Hatta aralarında Türk reçeli bile var. Çok güzel bir çalışma oldu” dedi.

‘Revize yapmadık’

“Türkiye’nin ekonomik büyümesi bizi 9 ayda tekrar uçurdu” diyen Temel Kotil, şöyle devam etti: “Uçurmaya da devam edecekmiş gibi görünüyor. Bütçe rakamlarımızdan cirodan bir revize yapmadık. Yolcu ile ilgili revize yapmıştık. Bütçe anlamında bir revize yapmamıştık. 9 ay karlı geçti diye bırakmak istemeyiz olayı. Koltuk büyüme oranımız ortalama yüzde 14. 2015 bütçemiz bitmedi ama 2014’te yüzde 14 büyüdük. 250’ye yakın uçak siparişi vermiş durumdayız.”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir