mine-ayhan

sigortacılık birçok koldan büyüyecek, Son zamanların en çok konuşulan ve ön planda olan sigortacılık firmalarından biri olan Generali Sigorta, sektörde sadece ana kanaldan değil, birçok farklı kanaldan da büyüyecek. Geride bıraktığımız gün bir röportaj veren Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, geleneksel yollar kalıbından sıyrılıp online ve direkt satış yöntemiyle de sektörün büyümek zorunda olduğunu, buna en hızlı şekilde kendilerinin de uyum sağladığını dile getirdi.

Tüm acentelerine dağıttıkları tabletler üzerinden onlarla online olarak kolay iletişim kurarak önemli mesajlar iletebildiklerini belirten Ayhan, “Sağladığımız teknoloji desteği ile acentelerimizin de hayatını kolaylaştırmak önceliğimiz. Onlar için birçok teknolojik yatırım yaptık. Bunlardan biri de dağıtılan tabletler. Tabletlerdeki uygulamalar sayesinde bütün acentelerimizle her an iletişim kurabiliyoruz. Dünyadaki oranlara baktığınızda sadece direkt satışla veya internetle büyümek mümkün değil. Önemli olan bütün dağıtım kanallarıyla birlikte bir harmoni yakalayabilmek” dedi. Ayhan, acentelerine özel hazırladıkları sigortaacentem. info internet sitesi, reklam yatırımları ve verdikleri eğitimlerle sigortacılığın acenteyle yapılan bir meslek olduğu mesajını verdiklerini belirtti.

ÜÇ DAKİKADA POLİÇE

Beş ay süren bir pazar araştırması yaptıklarından bahseden Ayhan, pazar araştırmasında ortaya çıkan sonuçları şöyle anlattı: “Üç nedenden dolayı vatandaşlar sigorta yaptırmaya çok sıcak bakmıyorlardı: Bir, güven duyamıyorlar. İki, sigorta çok karışık geliyor. Üç, maddi imkanları kısıtlı. Yaptırdığımız araştırmanın gerçek müşteri beklentisini anlamamıza büyük katkısı oldu.”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir