partners_group

partners eneryaya ortak oldu, Dünyanın en büyük yatırım fonlarından biri olarak gösterilen, şu anda 30 milyar dolarlık bir dev girişim sermayesini yöneten Partners Group, ülkemizin en büyük doğalgaz dağıtımcılarından biri olan Enerya’nın yüzde 30’luk hissesini bünyesine kattığını açıkladı. Yapılan açıklamalara göre Enerya’nın yüzde 30’luk hissesi, Enerya’nın ana şirketi STFA’dan alınmış ve şirket önümüzdeki dönemde de ortaklık mantığıyla yönetilmeye devam edecek. Partners Group’un Türkiye’ye farklı yollardan yatırım yapıp yapmayacağı hakkında henüz bilgi gelmemişken biz de büyük bir heyecanla beklemeye geçtik.

Dünya çapında 18 ofisi olan Partners’ın 700 çalışanı bulunuyor. İsviçre, Zürih merkezli şirketin yatırımları arasında enerjinin yanı sıra, sigorta şirketleri, altyapı ve emlak yatırımları da bulunuyor.

Enerya ise toptan doğalgaz satışında Türkiye’nin en büyük firmaları arasında yer alıyor. 2003 yılında kurulan şirket Türkiye’nin 11 şehrinde 30 yıl süresince gaz dağıtım lisansını elinde tutuyor. Doğalgaz dağıtımı dışında elektrik rüzgar, su ve güneş enerjisi yatırımları da bulunan şirketin abone sayısı 750 bin, yıllık gaz hacmi 2,5 milyar metreküp ve şebek uzunluğu da 6500 kilometre.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir