kurtulmus

kurtulmus: tehlike var, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kurtulmuş, ülkenin şu anki ekonomik politikasını değerlendirdi. Yerel ekonomide gizli tehlikeli unsurların olduğunu ve aynı şeyin siyasetle bağlantılı olduğunu dile getiren Kurtulmuş, bu vesayetlere bir çözüm getirilmesi gerektiğini, zira ülkeyi en çok tehdit eden unsurların bunlar olduğunu ifade etti. SPK ve BDDK gibi kurumların şu anda bulunan hükümetin 2023 bakış açısına uygun adımlar atması gerektiğini de sözleri arasına ekleyen Numan Kurtulmuş, yurt dışında negatif bir imaj oluşturmak yerien bunu her geçen dönem artırmak için her şeyi yaptıklarını da söyleyerek şu anda TÜrkiye ekonomisinin ne kadar kritik bir noktada bulunduğunun altını çizdi.

CEBERRUT DEVLET REFLEKSİ VAR

Ermeni meselesi konusunda yıllardır süregelen ceberrut devlet refleksi olduğuna değinen Kurtulmuş, “Bu vesayet çözülmeden sorun çözülmez” dedi.

SEÇİMDEN SONRA BAŞKANLIĞA GEÇMEK GEREK

Kurtulmuş , eski Türkiye’nin son kalesinin yeni anayasa yapıp yapmama meselesi olduğunu, muhalefetin bu yüzden itiraz ettiğini belirterek, “Ceberrut devletten kerim devlete dönmeye başladıysanız anayasaya da bu ruhu vereceksiniz” dedi. Mevcut seçim sisteminin eninde sonunda değişeceğini belirten Kurtulmuş, “Türkiye cumhurbaşkanlığı seçimini yaptıktan sonra başkanlık sistemine doğru gitmek mecburiyetindedir” diye konuştu. Kurtulmuş, Kuzey Irak petrolleriyle Türkiye ilgilenmeye başladığından bu yana bazılarının Barzani geldiğinde tüylerinin diken diken olduğunu söyledi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir