Ülkemizde yaşanan ekonomik iniş çıkışlar sonucunda ev kredisi faiz oranları da değişiklik göstermeye başlamıştır. Mevcut bir paranız yoksa ve konut satın almak istiyorsanız eğer öncelikle bankalar ve kredi seçenekleri araştırılmalıdır. Özel ya da devlet bankalarının ödeme planlarına da dikkat edilmelidir.

Son dönemde ev kredilerinin oldukça yüksek olduğu görülür. Önceleri faiz oranları %0 ve üzeriyken şuan için kredi çekenler %2 üzerinden işlem yapmak zorunda kalmaktadırlar. Bu durum ise geri ödenecek borcun artmasına zemin hazırlar. Ekonomik anlamda sorun yaşamamak adına her zaman dikkatli ve kontrollü olunmalıdır.

Ev alacak kişinin kredi notuna göre de verilecek tutar ve ödeme planları değişiklik gösterir. Uzun vadede bir sorun yaşanmaması adına evin tutarı, değeri, aylık taksit miktarları ve faizleri detaylı olarak araştırılmalıdır.

Özellikle konut kredisi çekmek isteyenlerin ise kendilerine ait aylık gelirlerinin olması gerekir. Son dönemde yapılan yasal düzenlemeler doğrultusunda ev kredisi alabilmek adına ise talep edilen dairenin değerini eksperlerin ölçmesi önem taşır.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir