yildiz

doğalgazdaki indirim halka yansıyacak mı, Geride bıraktığımız gün belli müzakereler için Ankara’ya gelen Rusya Başbakanı Vladimir Putin’le birlikte en çok beklenen haberlerden bir tanesi de Rusya’dan alınan doğal gazda indirime gidilip gidilmeyeceği idi ve bu indirim resmi makamlarda yaşandı. Şimdi akıllarda kalan sıradaki soru ise devlet adına gelen indirimin halka, vatandaşa yansıtıp yansıtılmayacağı oldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız yaptığı açıklamalarda maalesef bizleri üzen sözlerde bulundu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Rusya’nın doğalgazdaki indirim teklifinin tüketiciye yansıması konusunda, “Erken ama çok erken görüyorum. Çünkü BOTAŞ karı üzerinden değil, zararı üzerinden bu müzakereler sürüyor” dedi.

Yıldız, Rusya ile müzakere edilecek yeni boru hattında Botaş’ın ortaklığını konuşmadıklarını ifade etti. Bakan Yıldız, Rusya Devlet Başkanı Putin’in doğalgazda yüzde 6 indirim açıklamasının teklif olduğunu, kendilerinin de karşı teklif sunduklarını söyledi. Yıldız “Bu teklifi olumlu bir adım olarak değerlendiriyoruz ama karşı teklifimiz henüz nihayetlenmedi.Rusya’dan doğalgazda daha yüksek bir miktarda indirim talep ediyoruz.” dedi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir