davos

davos toplantıları başlıyor, 2015’in Davos Toplantılarının başlamasına sadece bir gün kaldı. Yarın, İsviçre’nin Davos bölgesinde başlayacak olan toplantılara bu sene Türkiye’de katılacak. Birkaç sene önce dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bir daha Davos’a gelmem” çıkışının ardından ülkemiz bu toplantılara katılım göstermemişti. Şimdi ise cumhurbaşkanlığı makamına atanan Erdoğan’ın eski yerinde Ahmet Davutoğlu var. Davos’ta Türkiye’yi Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yanındaki heyet temsil edecek. Tabi ki gündem yine küresel krizler ve çözümleri olacka.

Küresel beyin fırtınasının odağı sayılan geleneksel Davos toplantıları yarın başlıyor. 40’tan fazla devlet ve hükümet başkanı ve 2 bin 500 den fazla küresel davetli, 5 gün boyunca dünya sorunlarını tartışıp, öngörülerde bulunacaklar.

Türkiye’nin Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki üst düzey bir heyetle temsil edileceği Davos toplantılarının bu yılki konusu ‘Yeni küresel gündem’. Türkiye toplantılara 2009’daki ‘One Minute’ krizinden sonra ilk kez Başbakan düzeyinde katılıyor.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir