Kuveyt Çin petrol üzerine yaptığı anlaşmayla birlikte gündeme geldi. Kuveyt’in altyapısı, finans alanında yapılan projeler ve iletişimle ilgili alanlarında yapılan gelişmeleri takip eden ve yeni çalışmalara sahip 40 firma bulunuyor. Bu firmaların Çin şirketi olarak tanımlanması ise, yapılan anlaşmanın kısa vadeli bir yapısının olmadığını net olarak ortaya koyuyor.

Çin’in Rongsheng rafinerisinde ham petrol için tedarikle ilgili girişimlerde bulunulmaya başlandı. Anlaşmaya varıldığıyla ilgili yapılan açıklamayla birlikte, Çin’in özel sektöründeki bir firma daha Kuveyt’in çalışma alanlarından birinde yer almayı başardı. 9 milyar Dolar maliyetine sahip olan bir rafinerinin de direkt olarak Çin bünyesinde, Guangdong şehrinde kurulacak olması da kazan / kazan anlaşması olduğunun en önemli göstergelerinden biri oldu.

Çin Tarafından Kuveyt’te 80 Proje Yürütülüyor

Toplamda Çin ile Kuveyt firmaları ve kamu sektörlerinin yaptıkları anlaşmalar sayesinde toplamda 80 çalışmanın Kuveyt’te sürdürülmesi sağlanıyor. Bu çalışmaların sadece birinin dahi Çin’deki toplam değeri 9 milyar Dolar seviyesinde. Petrol anlaşması rafineri kurma ve işletme sürecini de kapsıyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir