cem_uzan

Seneler önce hakkında açılan soruşturmaların ardından özel bir operasyonla birlikte Fransa’ya kaçan iş adamı ve siyasetçi Cem Uzan hakkında yeni bir hapis kararı daha onandı. Yargıtay, Uzan’ın 48 sanıkla birlikte yargılandığı davada kişinin zimmet suçundan dolayı 18 yıl 5 ay 20 gün hapis cezası yatacağına karar verdi. Halen Fransa’da olan ve Türkiye’ye teslim edilmeyen Cem Uzan’ın konu hakkında açıklama yapması beklenirken halen bir cevap verilmiş değil.

Sabah’ın haberine göre, Yargıtay 7. Dairesi, yine Ayşegül Uzan ve Melahat Uzan’ın da aralarında bulunduğu 14 sanığın zimmet suçundan verilen beraat kararını da onadı. 1 milyon 847 bin 100 gün karşılığı 4 milyar 404 milyon 721 bin lira para cezasına çarptırılan Cem Uzan’ın, yurtdışında bulunan paralarına da el konulması için çalışma başlatılacak.

BANKA HESAPLARINA EL KONACAK

Daha önce hakkında gıyabi tutuklama kararı bulunan ve kırmızı bültenle aranan Uzan’ın yurt dışından iadesi sağlanırsa İstanbul 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği 18 yıl 5 ay 20 gün hapis cezası uygulamaya konulacak. Uzan, eski İnfaz Yasası’na göre aldığı hapis cezasının yarısını, yani 9 yıl 2 ay hapis yatacak. Yargıtay’ın onama kararı birlikte Uzan’ın yurt dışındaki banka hesaplarına el konulması için çalışma başlatılacağı öğrenildi.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir