Amerika Birleşik Devletleri’nin dev firmaları Nisan ayının bitimine üç gün kala değer kazanarak, puanlarını yükselttiler. Amazon, ayın bitimine çok az bir süre kala beklenmedik bir hamleyle güne 7,3 artış oranıyla başlamayı başardı. New York Borsası ile ilgili Ocak ile Mart ayı dönemlerinde GSYH için yüzde 2,3 genişleme kaydedildiği duyuruldu. Borsalar için bu değerlerin normalde yüzde 2 oranında olmasını beklediklerini, beklentilerin de aşıldığı ve diğer dönemlerde de beklentinin üzerine çıkılacağı belirtiliyor.

Amazon’un Hisseleri Bir Günde Fırladı

Elektronik ticaret alanında Dünya markası haline gelen Amazon firmasının hisseleri Nisan ayının son Cuma gününde beklenmedik bir şekilde fırladı. Son gün açılışında hisselerin yüzde 7,3 oranında artış göstermesi dikkat çekti.

Nasdaq Teknoloji Endeksi 59,78 puandan yüzde 0,84 değer kazanmış ve 7,178,46 puana yükselmiştir. Dow Jones Sanayi Endeksi ise 17,22 puandan yüzde 0,07 artışla birlikte 24,339,56 puana çıkmıştır. Amazon’un elde ettiği kazanç ise bir gün içerisinde, önceki güne kıyasla yüzde 7,3 oranında arttı.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir