Türkiye’nin her yıl beklediği KDV ve ardından elektrik, su, doğalgaz zamları 2020 yılında yeniden bekleniyor. Özellikle Türkiye’nin son zamanlarda aldığı zam oranlarına bakılırsa, vatandaş duruma çoktan alışmışa benziyor. İlk açıklamalar İstanbul ve İzmir üzerine yoğunlaştı. Özellikle suya % 15 oranında zam gelen İzmir’i İstanbul ve bütün Türkiye takip edeceğe benziyor.

Zam Oranları Henüz Belirlenmedi

Elektrik, su ve doğalgaz için zam bekleyen Vatandaş, oranları merakla bekliyor. Ancak zam oranının % 10 geçmeyeceği yönünde Diski gibi idarecilerden açıklamalar gelmeye başladı. Gelir idaresinde görülen bütçe açığı nedeniyle, birçok şehir ve Türkiye genelinde zamlar özel tüketim vergisi alanında da yapılacak.

Bir milyar yüz milyon gelir açığı olan Türkiye’nin giderlerin nereden kaynaklandığı ve 8 aylık bu süreçte neler yapılabileceği üzerine tartışmalar yapılmaya başladı. Ancak bu zamlar vatandaşı çok üzeceğe benziyor. Özellikle halk otobüslerine ve su tüketimine daha 2020 gelmeden zam yapılmaya başlandığına göre yakında elektrik ve doğalgazda da üzücü haberler alınmaya başlayacakt.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir