Karahancı Gıda Sanayi Ticaret ve Ltd. Şti. 1990 yılında kurulmuş olup; Hancı Çay\’ı piyasaya sunarak iş hayatındaki faaliyetlerine başlamıştır. Hancı Çay, tüketiciye farklı lezzetler ve sağlıklı ürünler sunma gayesiyle yola çıkmış olup; 150.000 tonu kendi fabrikalarında, 50.000 tonunu da kiralamış olduğu fabrikalarda olmak üzere, yıllık toplam 200.000 tonluk yaş yaprak işleme kapasitesine sahiptir.

2011 yılında yapılan araştırmalar sonucunda CPM Master ERP çözümü ile yola devam etme kararı almış olup tüm iş süreçlerini tek çatı altında toplamaya karar vermiştir. Fabrikalar ile merkez arasında CPM Master ERP ile süreçler entegreli olarak çalışmaya başlamıştır.

Proje kapsamında; Satış Yönetimi, Satın Alma Yönetimi, Çay Üretimi, Finans Yönetimi, Muhasebe Yönetimi, Personel Yönetimi, Stok Yönetimi Modülleri devreye alınmıştır.

Proje ile ilgili görüşlerini aldığımız Karahancı Gıda Genel Müdürü AYTAÇ KARAHANCI:

“ CPM Master ERP projesine başlamadan Yönetim ve Şirket olarak neler istediğimizi ve nelerin ihtiyaç olduğuna dair bir çalışma yaptık. CPM Master ERP yazılımının bu konuda bizi nereye kadar taşıyabileceğini net olarak gördüğümüz için isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı her sene revize ettik.

En önemlisi de Fabrika ve Merkez arasındaki üretim süreçlerini takip ve kontrol edebilir konuma geldik. CPM Çözüm Ortağı Nerma Danışmanlığın firmamıza yapmış olduğu YAŞ Çay Alım Modülü ile; Yaş Çay Ambarlarını, Müstahsilleri, Alım Yerlerini, Yaş Çay Alım Maliyetlerini daha net görmeye başladık”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir