Vodafone , Avrupa bölgesi ‘nde grubunun en hızlı büyüyen operatörü konumunu sürdürmeye devam ediyor.

Bu konumunu Türkiye servis gelirlerini geçen yılın aynı dönemine göre %23.5 arttırarak korudu.

Vodafone Türkiye, toplam abone sayısını Ekim-Aralık 2011 döneminde, 2010 yılının aynı dönemine göre 1,3 milyon artırarak 18 milyona çıkararak da zirvedeki yerini garanti altına alıyor.

Şirket, bu çeyrekte kaydettiği servis gelirlerindeki yüzde 23,5’lik artış oranı ile büyüme performansını son sekiz çeyrekte sürdürmüş oldu. Şirketin, servis gelirleri bu çeyrekte 1,1 milyar lira olarak gerçekleşti.

Vodafone Türkiye, 30 Kasım 2011’de Koç.net satın alımı sonrası sunduğu hizmetlere ek olarak ADSL hizmetlerini de kattı. Böylece Türkiye’nin en büyük 500 şirketinin yüzde 58’ine iletişim hizmetleri sunar duruma geldi.

Şirket, Vodafone Cep Merkezleri sayısını bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla 154 mağaza artırarak 1.170’e çıkardı ve bu alanda yüzde 19’luk bir büyüme sağladı. Dünya standartlarında müşteri hizmetleri operasyonu sağlamak üzere Vodafone Grubu’nun örnek uygulamaları ile donatılan Vodafone Samsun Çağrı Merkezi’nin, Kasım ayında faaliyete geçmesiyle, şirketin Türkiye’nin farklı illerindeki çağrı merkezlerinin sayısı 5’e ulaştı.

Vodafone’a taşınan net numara sayısı da 2,2 milyona ulaştı. Müşteri Tavsiye Oranında şirket Aralık 2011’de en yakın rakibinin 6 puan önüne geçerek, abonelerin en çok tavsiye ettiği operatör olmaya devam etti.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir