Kamu bankaları normalleşme sürecine girdiği için dört yeni kredi paketi çıkarıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı covid-19 virüsünün ekonomiye olan etkilerini minimuma düşürmek için yapılmış bir hamledir. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bu durum için normalleşme döneminde vatandaşların ihtiyaçlarını çeşitli alanlarda karşılanması için çalışmalar yaptığını söyledi. Yerli üretimin destekleneceğini ve tüm sektörlerde hareketlenmenin oluşması istediklerini söyleyen Albayrak kamu bankalarında devreye aldıkları 4 ayrı finansman paketini sundu.

Konut Kredisindeki Düşüş

12 aya kadar ödemesiz dönemi olan konut kredisi kamu bankalarından 15 yıla çıkan vade imkanı olacak. Birinci el sıfır konutlar için aylık kredi ise yüzde 0,64 faiz oranına düşmüştür. İkinci el konutlarda ise aylık kredi yüzde 0,74 faiz oranına düşmüştür.

Taşıt Kredisindeki Düşüş

Yerli üretim olan anlaşmalı firmaların birinci el taşıtlarının alımlarındaki aylık kredi %0,49 – %0,69 faiz oranına düşmüştür.

Sosyal Hayatı Destek Kredisi

İhtiyaçların durumuna göre yapılan kredi imkanı bu alanda da düşüş sağlamıştır. Farklı vade imkanı sağlayan bu kredi aylık %0,55 faiz oranından başlar.

Kamu bankaları birçok alanda yeni faiz oranları olan kredi imkanları ilgili bankaların sitelerinde oranları bulunur.

ANINDA KREDİ


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir