Avrupa genelinde Nisan ayının sonuna üç gün kala ortaya çıkan durumlar göz önünde bulundurulduğunda, özellikle borsadaki durumlar çok fazla dikkat çekiyor. İtalya gibi bir ülkenin, günü diğer Avrupa ülkelerindeki gibi olumlu borsa sonuçlarıyla kapatmaması dengeleri doğrudan etkiliyor. İtalya’da FTSE MIB 30 endeksi için yüzde 0,47 azalmayla karşılaşıldı. Gün sonundaki bu değer, Nisan ayının sonuna 3 gün kalmışken, diğer tüm Avrupa ülkeleri olumlu değerlere yükselmişken karşılaşılan olumsuz durumu gösteriyor.

Piyasalardaki Hareketlilik Normale Döndü

Euro / Dolar pariteleri için yaşanan artış yüzde 0,02 oranında olacak şekilde yeni seviyelere çekilmiştir. Özellikle Trump tarafından yapılan beklenmedik açıklamalar nedeniyle Avrupa’da bulunan ülkelerin de dahil olduğu pek çok ülkede Dolar değer kazanmış ve yerel para birimleri değer kaybetmişti.

Piyasaların kendine gelmesinin çok uzun süreceği düşünülürken, birkaç hafta içerisinde eski seviyelerine çekildi. İngiltere, Almanya ve Türkiye’nin de aralarında bulunduğu ülkeler günü kazançla kapatmayı başardı. Borsa İstanbul için bir sonraki aya kadar kayıp yaşanmayacağı öngörülüyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir