5 Mayıs’ta oynanan Galatasaray Beşiktaş maçının ardından kendi sahasında Beşiktaş’ı 2-0 yenen Galatasaray ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluk anlamında da büyük avanta sağlamış oldu. Tabii ki şampiyonluk beklentisi Galatasaray hisselerine de yansıdı ve hisseler 1,30 seviyesinden 2,35 liraya yükseldi. Galatasaray hisseleri günün en çok kazandıranları arasında yer alırken Beşiktaş hisseleri ise sert düşüşler yaşadı.

Galatasaray Kulübünün Değeri de Arttı

Galatasaray hisselerinin 2,03’ten 2,30 seviyelerine yükselmiş olması kulübe 140 milyon lira değer kazandırmış oldu. Şirket değeri 1 milyar 96 milyon liradan 1 milyar 23 -6 milyon liraya yükseldi. Borsa faaliyetlerinde bulunup işlem gören diğer spor şirketlerinden birisi olan Trabzonspor hisseleri 1,03 liradan, Fenerbahçe hisseleri ise 7,62 liradan işlem görmektedir.

Kendi sahasında Beşiktaş’tan kazanmış olduğu 3 puan sayesinde Süper Lig’deki toplam puanı 63’e çıkan Galatasaray an itibariyle liderliğe yükseldi. 22. Şampiyonluğuna kesin gözüyle bakılan Galatasaray kulübün gelirlerine de önemli oranda katkı sağlamış ve bu başarısı ilse hisselerine olan talebi de yükseltmiştir.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir