Fenerbahçe Kulübü’nün halka açık şirketi olan Fenerbahçe Sportif A.Ş’nin 100 milyon TL nominal değerli tahvil ihracı yapacağı duyurulurken, bunun spor kulüpleri iştirakleri içinde bir ilk olacağının altı çizildi.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, ”Fenerbahçe Kulübü, halka açık şirketi Fenerbahçe Sportif A.Ş ile bir ilke daha imza atıyor” ifadesine yer verilerek, ihracı planlanan 2 yıl vadeli, 100 milyon TL nominal tutarlı, değişken faizli tahvillerin, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) dünkü toplantısında kayda alındığı belirtildi.

Fenerbahçe Sportif AŞ’nin piyasaya tahvil ihraç eden ilk spor kulübü olacağı belirtilen açıklamadı şu sözlere yer verildi: “Tahvillerin halka arzını Deniz Yatırım liderliğinde, Garanti Yatırım ve Vakıf Yatırım’dan oluşan konsorsiyum gerçekleştirecek. Halka arz edilecek tahvil sayesinde taraftarlar ve yatırımcılar, Fenerbahçe Sportif A.Ş.’ye önemli bir finans desteği sağlarken, elde edecekleri faiz geliri ile kendileri de kazanacak. Fenerbahçe tahvili ile bir Fenerbahçe geleneği olan ‘kazanmak’ bir kez daha hayata geçmiş olacak. Tahvil satışı ile ilgili bilgi ve belgeler internet sitemiz ile İMKB Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yayınlanarak duyurulacak. Fenerbahçe tahvili için talep toplama tarihleri 29 Şubat, 1 Mart ve 2 Mart olarak planlanıyor.”


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir