Bahar sezonuyla birlikte artan evlilikler için çiftlerin en çok merak ettiği konulardan biri de evlilik kredisi veren bankalar ve şartları oluyor. Bu konuya basit bir özetleme ile açıklık getirecek olursak; ilk olarak evlilik kredisi hangi şatlarda verilir buna bakalım.

Bir çiftin evlilik kredisi için ilk öne çıkan durum 60 ay vade ile kredi çekebilmektir. Aynı zamanda çiftlerin birbirlerine kefil de olabildiği evlilik kredisi için bankaların özel koşullarını da araştırmak gerekebilir. Keza bazı bankalar ek teminat şartını koşul olarak isteyebilir. Aylık gelir ve kredi notuna göre değişebilen miktarlar için bankaların verdiği kredi faizlerine de bakalım.

  • Akbank; 60 aylık vade ile çiftlere destek sağlayan Akbank, şubelerinden başvuru kabul eder ve kredi masraflarını da düğün kredisine özel olarak almaz. Bu çekilebilecek kredinin faiz oranı %2,42’dir.
  • Türkiye Finans; faizsiz olarak evlenecek çiftlere destek sağlayan Türkiye Finans’ın verdiği kredinin kar payı %1,83 olarak karşınıza çıkar.
  • Yapı Kredi; başvuruları SMS yoluyla da kabul edebilen Yapı Kredi bankası düğün için %1,91 faiz oranı ile kredi desteği sağlayabilir.
  • Albaraka; %2,05 kar payı ile destek sağlayan Albaraka, 60 ay vade ile destek sağlar ve çektiğiniz her 5000 TL için sizlerden 25 TL masraf tahsis eder.

Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir