aviva_sigorta

Aviva Sigorta satıldı, Satışı üzerine uzun süredir haberler çıkan ancak resmi olarak onaylanmayan Aviva Sigorta sonunda yeni alıcısını buldu. Türkiye’deki çalışmalarıyla istediği başarıyı elde edemeyen İngiliz sigorta devi Aviva, EMF Capital Partner liderliğindeki bir giriş sermayesine satıldı. Aviva bu konuyu resmi açıklamalarla açıklarken aşağıda açıklamanın metnini sizlere sunuyoruz:

“Bu anlaşma, Aviva’nın lider olduğu ve cazip gelir elde edebileceği alanlara odaklanma stratejisinin bir parçasıdır. EMF Capital Partners, gelişen pazarlarda sigorta hizmetlerine odaklanmış bir girişim sermaye yönetim şirketidir.Merkezi Londra’da bulunan EMF’nin İstanbul ve Moskova’da temsilcilikleri bulunmaktadır. EMF’nin Birleşik Krallık’taki iştiraki olan EMF Capital Limited, Financial Conduct Authority tarafından yetkilendirilmiş ve finansal otorite regülasyonlarına tabi bir şirkettir” denildi. EMF Capital Partners’ın CEO’su Peter Lovas, anlaşma ile ilgili yaptığı açıklamada ise, “Aviva Sigorta alımı açıklaması bizim için oldukça heyecan verici, bu anlaşma, EMF Türkiye stratejisinin ana adımlarından biridir. Aviva Sigorta yönetimi ve çalışanları ile Türkiye’de kuvvetli bir elementer şirketi inşa etmek için sabırsızlanıyoruz.”

Gelen bilgilere göre Aviva’nın Türkiye’de çalışmalarını yürüten kolu AvivaSA bu satıştan etkilenmeyecek ve emekli adayları da zarar görmeyecek. Satışın tamamının yasal izinler süresince 2014’ün ilk yarısı içerisinde tamamlanması bekleniyor. KAP’ta yer alan bilgilere göre Aviva’nın 150 milyon ödenmiş sermayesi bulunuyor. Hisse değerlerinin yüzde 98.66’lık kısmı Aviva International Holdings’e ait iken 1.34’lük hisse ise diğer hissedarların elinde.


Like it? Share with your friends!

0
admin

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir