Herkesin yatırım için almayı planladığı altın, son zamanlarda gram, çeyrek ve yarım altın olarak epeyi bir göz korkutuyordu. Özellikle Cumhuriyet altının iki bin liraya yükselmesiyle Türkiye’de kuyumcu ziyareti epeyi bir azalmaya başlamıştı. Ama 2020 yılının arifesinde öyle görünüyor ki altın biraz düşüşe geçmeye başladı. Özellikle gram altının 250 liranın altına düşmesi bekleniyor.

Güncel Altın Fiyatları

20 aralık itibariyle altının düşüşe geçtiği açıklandı. El yakan fiyatlardan sonra, gram altının 281, 2 liraya ve çeyreğin 458 liraya düşmesi az da olsa yatırımcının içini rahatlatmaya başladı. Son zamanlarda kimsenin yanaşamadığı altın, yatırımcıların doların düşüşünden sonra altına da yöneldiğini gösteriyor.

Altının ONS fiyatı bu dönem 1. 484 dolar değerinde görünmeye başladı. Türkiye’nin geleceğini belirleyen dolar ve altın kurları yatırımcıların da bir an önce yönlerini belirlemelerine yardımcı olacak. Özellikle gram altının 278 ile 285 lira arasında oynama yapması, artış göstermemesi büyük bir umut ışığı yakabilir. Önümüzdeki günlerde altının daha da düşeceği üzerine analizler yapılıyor.


Like it? Share with your friends!

0
editor

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir