Bitcoin yine sahnede,neden yükseliyor?

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin,3 yıl aradan sonra tekrar 19 bin doların üzerine çıktı ve tüm zamanların rekorunu kırmış oldu.Uzmanlar, Bitcoin fiyatlarının yükselmesinde corona virüsü salgını ve kurumsal yatırım şirketlerinin Bitcoin’e olan ilgisinin yanında, üretimde otomatik olarak yaşanan düşüşün de etkili olduğunu söylüyor.

Peki Kripto Para Borsaları nedir?

Pek çok kripto para (Bitcoin, Ethereum vs.) zaman içinde daha az üretilmek üzere tasarlanır böylece bir piyasa değeri oluşturulur. Bu, devletlerin kullandığı para birimlerine göre farklı bir durumdur. Çünkü devlet uygun şartlarda, istediği zaman daha fazla para basabilir ve dolayısıyla enflasyonu arttırabilir. Örnek vermek gerekirse Bitcoin piyasasında ise asla 21 milyondan fazla miktarda birim dönüşümü olmayacaktır. Yüzlerce kripto para türü olmasına rağmen, bunların çoğu iki protokolün birini kullanarak ortaya çıkmıştır; POW veya PoS. Tüm Kripto Paralar, bilgisayarlarını veya ASIC makinelerini para işlemlerinin doğrulanmasını ve işlenmesini sağlamak için hazırlamış olan kripto para madencileri tarafından muhafaza edilmektedir.

Kar elde etmek için neler yapılmalıdır?

Öncelikle Bitcoin’i iyi tanımalısınız. Nasıl çalışır, alt yapısı ve güncellemeleri nelerdir, grafik hareketlerini tetikleyen sebepler nedir? Bitcoin’e yatırım yapmak için hangi para biriminin karlı olduğuna bakmalısınız. Kesin bir çizgiyle dolar, Türk Lirasından daha değerli. Bunun yanı sıra; diğer kripto paraları da BTC satın almak için kullanabilirsiniz. Örneğin; Ethereum satın alıp, BTC’ye çevirebilirsiniz. Bunun kararını vermek için piyasayı yakından takip edip, hareketliliklere bakmanızda fayda var.

En çok kazandıran yatırım aracı ile paran değerlensin!

Kripto Para Güvenliği

Kripto Paraların güvenliği iki bölümden oluşmaktadır: İlki madenciler tarafından yapılan bir iş olan sıkışık hash kesişimlerini bulmak; ikinci ve daha muhtemel olan ise ağın %51’inden daha fazla kazı gücüne sahip olan bir madenci, küresel blockchain sistemini değiştirip, alternatif bir ana defter yaratabilir ve bu durum ”%51 atağı” olarak adlandırılmaktadır. Bu noktada bile saldırganın yapabilecekleri limitlidir. Kendi yaptığı para işlemlerini geri alabilir veya diğer para işlemlerini bloklayabilir. Kripto paralara devlet tarafından haciz koyulma ihtimali de daha azdır. Tüm Kripto Paralar görünümde anonimdir. Ve bazı birimler tam anlamıyla bir anonimlik sağlamak için yeni sistemler oluşturmuşlardır.


Yatırımlarınız için en doğru tercih bu platform!
Bu platform kazandırıyor. Para kazanmaya nasıl başlayabilirsin?