FinansGo

Tag Archives

HSBC Denizbank’ı Satın Alacak mı?

Uzun zamandır ekonomi haberlerinde yer alan bir konu: HSBC Banksı Denizbank’ı satın alacak mı?

İngiltere bankası HSBC ile Denizbank yetkilileri arasında uzun süren konuşmalarından ardından satın alma ile ilgili herhangi bir sonuç çıkmadı. İngiliz haber kanalı Sky News’in haberine göre HSBC Bankası Denizbank’ı almaktan vazgeçti.

DenizBank Satılıyor mu?

HSBC Denizbank için bir teklif sundu. Ama bu teklifin miktarı basına duyurulmadı. Bilirkişilerin açıklamalarına göre ise Denizbank’ın şu anki değeri  milyar sterlin civarında seyretmekte.

Yine Sky News de yayınlanan bir habere göre HSBC Denizbank’ın hisselerinden bir kısmını almak için teklif yaptığı belirtildi.

Bilindiği üzere Denizbank’ın sahibi Dexia (Fransa-Belçika ortak şirketi) kriz nedeniyle yeniliklere gitmek isterken bankanın satış söylentileri ortaya çıkmış ve teklifler sunulmaya başlanmıştı. Artık HSBC Denizbank ile ilgilenmemekte ama Katar Ulusal Bankası’nın görüşme yapabilmek için çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

Finansgo Finans Haberleri
Finansgo ile en son finans haberlerine ulaşabilir günlük olarak finans haberlerini takip edebilirsiniz. Finansgo finans haberlerinin en doğru adresi.
Son Dakika
  • TEB Cetelem Hesap Makinesini Kullan,<br>Taşıt Kredini Hesapla,<br>4 Adımda Online Başvurunu Tamamla
  • Yapı Kredi Kobi Kampanyaları
  • Halkbank, Cacanska Bank’ı satın alıyor!
  • Kredide yeni dönem
  • Goldman Sachs’tan dolar tavsiyesi