FinansGo

Bankalar

Halkbank esnaf kredisi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan esnafların uzun süredir beklediği açıklamayı yaptı ve Halkbank ile birlikte esnaf kredilerindeki faiz oranlarında indirime gidildiğini açıkladı. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği’nin (TESKOMB) tarafından gerçekleştirilen toplantıda söz sahibi olan başbakanın yaptığı açıklamaya göre esnaf kredisi faizi 1 senelik taksitlerde yüzde 4’e, bir seneden fazla vadeli olanlarda yüzde 5’e kadar indirildi. 2012 yılında yüzde 47’ye kadar ulaşmış olan kredi faizi oranının bu sene bu kadar düşmesi tüm esnafları şaşırtırken aynı zamanda büyük bir imkan da sunuyor.

Bu ayın başından, yani Mayıs 2013’ten itibaren Halkbank esnaf kredisinin düşürülmüş faiz oranlarından yararlanabilirsiniz, ancak başvuru yapmanız için ilk önce TESKOMB’dan kefalet almanız gerekiyor. Vade seçeneklerinde 12 aya kadar seçim yaparsanız yüzde 4, eğer 12 aydan fazla bir seçim yaparsanız yüzde 5 faiz uygulanacak. Eskiden yüksek olan ve şu anda düşen faizlerin bu kadar yüksek ivme göstermesinin nedeni ise arada kalan farkın devlet hazinesi tarafından ödenmesi ve böylelikle kobilerin firmalarını büyütebilmesi. Şimdiden Halkbank esnaf kredisi için fazlasıyla talep bulunmakta, siz de bu fırsatı kaçırmayın.

Tagged , ,

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Finansgo Finans Haberleri
Finansgo ile en son finans haberlerine ulaşabilir günlük olarak finans haberlerini takip edebilirsiniz. Finansgo finans haberlerinin en doğru adresi.
Son Dakika
  • HSBC, Türkiye’den çekiliyor mu?
  • Citibank yeni bir yatırıma mı hazırlanıyor?
  • Şekerbank: “Krediler en büyük zenginliğimiz”
  • Dolar kaç lira olacak?
  • Bank Asya’dan savunma açıklaması